Új időszámítás az innovációban: a mesterséges intelligencia évtizedét formálja a Bosch
A mesterséges intelligencia (MI) nem csupán technológiai áttörést jelent, hanem civilizációs fordulópontot is – hangsúlyozta Jakab Roland, a HUN-REN vezérigazgatója a budapesti AI Symposiumon. A Bosch elkötelezett abban, hogy az MI-t az ipari innováció motorjává tegye, és ezt a célt már számos fejlesztésük tükrözi.
Az MI minden Bosch termékben jelen van:
A Bosch víziója szerint a következő évtized meghatározó technológiája az MI lesz, amely gyorsabb fejlesztést, fenntarthatóbb gyártást és magasabb minőséget hoz az ipar számos területén. A vállalat szakértői átfogó képet adtak az MI aktuális trendjeiről és ipari alkalmazásairól a budapesti AI Symposiumon. A Bosch minden termékében jelen van az MI – akár a fejlesztésben, akár a gyártásban. Több mint 5000 szakértő dolgozik ezen a területen világszerte, köztük közel 200-an Magyarországon.
Neuromorf rendszerek az autóiparban:
A Bosch fejlett vezetéstámogató rendszerei (ADAS) már ma is részei a legtöbb modern gépjárműnek. Azonban a vállalat olyan neuromorf fejlesztéseket is végez, amelyek jelentősen hatékonyabbá tehetik az ADAS rendszerek működését. A neuromorf számítástechnika olyan hardveres és szoftveres rendszerek fejlesztését jelenti, amelyek az emberi agy működését képezik le, különös tekintettel az idegsejtek kommunikációjára és a neuronhálózatok szerveződésére. Ez lehetővé teszi, hogy az ezen elvű ADAS rendszerek dinamikusan reagáljanak a szokatlan vagy ismeretlen közlekedési szituációkra is.
Magyarázható MI az ipari gyártásban:
A Bosch célja, hogy az MI ne csupán egy titokzatos fekete doboz legyen, hanem megbízható döntéstámogató partner az ipari gyártásban. Az ipari fejlesztéseik az ún. magyarázható mesterséges intelligencia irányába mutatnak, ahol az MI már nem csupán egy titokzatos fekete doboz, hanem megbízható döntéstámogató partner lehet. Az ilyen elv alapján működő MI megoldások támogatják az átlátható automatizálást az okosgyárakban, segítik a felhasználókat és a mérnököket abban, hogy megértsék és megbízzanak az MI-ben, könnyebben megtalálják és korrigálják az MI esetleges tévedéseinek okát.
A VANDA projekt és a kicsomagoló robot:
A budapesti AI Symposiumon bemutatták a VANDA projektet, amely szintetikus adatokat használ az önvezető rendszerek fejlesztésének gyorsításához. Ezen kívül a Bosch és az ELTE együttműködésében kifejlesztett ipari kicsomagoló robot is debütált, amely már működik a Bosch hatvani telephelyén. Ez a robot hatékony és rugalmas megoldást kínál a gyárakba a legkülönfélébb kiszerelésekben napi szinten beérkező alapanyagok, alkatrészek, összetevők automatizált kicsomagolására, szétválogatására, rendszerezésére.
A Bosch példája jól mutatja, hogy az MI nem csupán technológiai újítás, ez egy civilizációs fordulópont, amely meghatározza a jövő iparát és társadalmát egyaránt. A vállalat elkötelezett abban, hogy az MI-t az ipari innováció motorjává tegye, és ezt a célt már számos fejlesztésük tükrözi.
Adataim megadásával hozzájárulok azok Adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerint hírlevél küldése céljából történő kezeléséhez.
© 2022 – Inter Cars Hungária Kft. – Minden jog fenntartva!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.